Komiks jest ukończony.

Kiedy był aktualizowany?

Komiks ukazywał się dwa razy w tygodniu w latach 2006-10 oraz po przerwie w 2012-13.

O czym jest?

Kwarcowy Paciorek to komiks sieciowy o magii, muzyce i tajemnicach. Opowiada historię wielkomiejskiej dziewczyny, która pewnego dnia swojego szarego życia dowiaduje się, że jest właścicielką starego domu w innej części kraju. Niewiele myśląc (jako, że do długich namyśleń nienawykła) Raina wyrusza w podróż, by przekonać się jak, po co i skąd wzięły się wiadomość, klucz i całe zamieszanie. Towarzyszy jej wierny przyjaciel, o którym nie tylko mało wiadomo, ale wręcz mało kto kiedykolwiek go widział.
Koniec końców okaże się, że potwory przesiadują nie tylko w bajkach, a klucze zwykle przynoszą ze sobą nie lada kłopoty.

Co oznaczają kolory w komiksie?

Historia utrzymana jest w kolorystyce sepii i szarości, ale zdarzają się momenty, kiedy do akcji wkraczają jaskrawe barwy. W każdym przypadku oznacza to, że dzieje się coś nienormalnego albo nadnaturalnego.
Ponieważ postacie nie wspominają o tym w komiksie, dla lepszego zrozumienia historii podpowiadam, że błękitne kolory oznaczają ludzi z nadnaturalnymi zdolnościami (zwykle związanymi z kreacją), czerwone barwy zaś oznaczają magię demoniczną, złą (zwykle związaną z destrukcją).