Webkomiks (webtoon) Necros wystartował wczoraj w wersji polskiej na naszej rodzimej stronie http://webkomiksy.pl! W chwili kiedy to piszę, po całym dniu pracy nad tą premierą, do sieci właśnie poleciał epizod 3ci. Standardowo nowe odcinki będą ukazywały się co tydzień, ale dopóki nie dogonimy wersji angielskiej, zaplanowałem codzienne aktualizacje.
Aż do listopada zawsze po północy przeczytacie nowe przygody Owena i Astarii.

Komiks jest publikowany w sieci w wersji webtoonowej, czyli pionowej, wygodnej do czytania na telefonach. Daje ona fajne pole do eksperymentowania z kadrowaniem i przyjemnie jest się uczyć z takiej formy korzystać.
Tradycyjne strony wylądują w przyszłości na papierze i jako ebooki, a w międzyczasie będą dostępne dla osób wspierających komiks na platformie Patreon.

Uff… Teraz, kiedy Necros wreszcie ma narysowany cały pilotażowy zeszyt, wyszedł na papierze, regularnie powstają kolejne strony a w sieci wychodzą obie wersje językowe, mogę chyba uznać go za poważnie zaczęty. Znów mam regularny komiks internetowy. #feelsgoodman
Teraz, kiedy za parę lat synek zapyta mnie co robię w życiu a ja odpowiem: rysuję komiksy, będę miał mu wreszcie co pokazać.

Mały fragment ze strony 37.