Co roku w ramach akcji Inktober artyści podejmują wyzwanie narysowania tuszem jednego obrazka dziennie przez cały październik. Z czasem i w wyniku zawirowań pojawiły się różne wersje tego wyzwania i obecnie można znaleźć dziesiątki, jeśli nie setki odmian odbiegających od oryginału ogólną tematyką, zestawem narzędzi albo miesiącem rysowania, każdy zapewniający własny zestaw promptów (dosł. podpowiedzi), czyli mini-tematów na każdy dzień.

Dwa lata temu cisnąłem Yokai-tober zorganizowany i wymyślony przez Drankę (Drankokoro) a rok temu Inktober o tematyce duchów- w przygotowaniu do rysowania Necros. Wyniki obu są do znalezienia gdzieś na moim instagramie.

W tym roku razem z Robertem Bele Sienickim celebrujemy życie i twórczość ś.p. Terry’ego Pratchetta rysując Disc-tober zorganizowany przez Discworld Monthly.

Lista promptów Disc-tober 2022!

Poniżej moje tegoroczne rysunki, zebrane dla porządku (będę uzupełniał listę):

Zapraszam do wzięcia udziału w tej albo podobnej akcji! Pamiętajcie, że daty, zasady i narzędzia to tylko sugestie- najważniejsze to dobrze się bawić rysując, dzieląc się efektami, przeglądając pracę innych pod hasztagiem wyzwania!

A jeśli nie mieliście jeszcze okazji przeczytać książki Terry’ego Pratchetta, koniecznie spróbujcie. To świetnie, błyskotliwie napisane książki pełne humoru i wesołego spojrzenia na życie przez krzywe zwierciadło fantasy. Większość książek Świata Dysku funkcjonuje bardzo dobrze samodzielnie i nie trzeba ich czytać po kolei. Zacznijcie od:
– Koloru Magii (jeśli lubicie czytać serie chronologicznie od początku)
– Wyprawy Czarownic (jeśli lubicie baśnie i wiedźmy)
– Straż Straż! (jeśli lubicie smoki)
– Dobry Omen (jeśli lubicie Neila Gaimana i chcecie książkę, którą napisali razem)

Do zobaczenia w sieci!
#disctober #disctober2022