Udało się! Na Festiwal w Łodzi dojechał wydrukowany Kij w Dupie! Jestem nim zachwycony, fizyczne wydanie jest praktycznie idealnie takie, jakie sobie wymyśliłem- okładka jest śliczna, odpowiedniej grubości i proporcji, skrzydełka perfekcyjnie wzmacniają rogi, jakość druku jest super. Na niektórych stronach mogą znaleźć się białe plamki na czerni- jest to pyłek z gilotyny używanej do cięcia okładek i schodzi, kiedy go potrzeć palcem bądź szmatką.

IMG_1389z ekipą http://gindie.pl

Z wielu powodów był to dla mnie zupełnie inny festiwal niż w poprzednich latach- pomijając nawet samą zmianę miejsca. Nie miałem w tym roku za dużo czasu, żeby zobaczyć spotkania z artystami czy nawet pokręcić się porządnie na stoiskach- te kilka komiksów które kupiłem, złapałem w drodze z miejsca na miejsce. Wiele osób przyszło zakupić bądź odebrać Kij, wiele osób przyszło nawet na spotkanie, odbywające się w podobnym czasie co spotkanie z Ramonem Perezem, w dodatku w godzinach, w których zazwyczaj jest się już w drodze powrotnej w niedzielę. Wszystkich gorąco pozdrawiam.

Udało mi się wrócić do Wrocławia ze zdobycznym Atlasem Zwierząt 1 od Dema (jeszcze nie czytany, ale dwójka była przednia), Quiet Little Melody od Sebastiana Skrobola (to komiks, do którego perfekcyjnie pasuje słowo “album”) i papierowym pierwszym tomem fantastycznej mangi Berserk (chociaż jakość tłumaczenia/tekstu i jego skład jest dość paskudny). Żałuję, że nie zdobyłem Ostatniego Przystanku od Spella oraz Mysiej Straży.

IMG_1393Sebastian Skrobol podpisuje swój komiks. Bele pokazuje znaki gangowe niczym wandal którym jest.

Był festiwal, jest po festiwalu. Jacek z Gindie zapowiada, że pierwsze paczki z zamówionymi Kijami wychodzą w tym tygodniu – będą to te z samym komiksem. Przesyłki zawierające Paczkę Fana pojadą trochę później.
Komiksy, które mają zawierać rysunki bądź malowane obrazki będą prawdopodobnie ostatnie- w tym tygodniu zaczynam rysowanie w środku!
Jeśli ktoś z Wrocławia zamawiał komiks, będzie można odebrać egzemplarz ode mnie na Komiksofonie 9 października (ale najlepiej dać mi znać, żebym zabrał odpowiednią ilość!) oraz na imprezie premierowej (czytaj niżej).

Nie mam normalnych egzemplarzy na sprzedaż, można będzie je kupić na http://gindie.pl oraz na http://sklep.gildia.pl. Stoisko Gindie pojawia się też na konwentach fantasy i prawdopodobnie na większości z nich będzie można Kij znaleźć.

IMG_1400Na moje spotkanie w niedzielę przyszło sporo osób! Zdjęcie zrobione przed spotkaniem, potem trochę Was się jeszcze wlało.

Bardzo chcielibyśmy z Sebastianem opić wydanie naszych komiksów, dlatego organizujemy imprezę premierową we Wrocławiu- wstępny termin to okolice weekendu 18-19 października! Więcej info podam, jak będzie konkret (umówiony klub). Tymczasem ja zabieram się za komiksy, rysunki i leczenie zatok po festiwalu. Yo!

p.s. Mój wniosek po MFKiG – robię za mało zdjęć.