Jeśli ktoś jeszcze nie jest na bieżąco za sprawą jednej z setek sieci społecznościowych (czy to tumblera, twittera, facebooka czy innego instagramu), od niedawna wrzucam nowe rzeczy do sieci pięć razy w tygodniu.

KWD_012W poniedziałki, środy i piątki ukazują się paski komiksu Kij W Dupie, do którego serdecznie Was zapraszam. Ukazuje się po polsku  i angielsku. Prędzej czy później będzie podstroną Kokoart.net, ale przeróbka strony głównej i stawianie wordpressów to trochę za dużo roboty w tej chwili, więc trochę poczeka. W międzyczasie ukazuje się na Tumblerze.

We wtorki aktualizowany jest komiks erotyczny The Cummoner, który jest absolutnie i wyłącznie dla dorosłych (18+!), stąd nie umieszczam tutaj żadnego obrazka ani nie wrzucę na stronę stałego linka.

IB-LOGO4W czwartki (późno w nocy) wychodzą nowe odcinki audycji komediowej INSIDE BASEBALL, czyli podkastu który prowadzę z Mateuszem Żarkowskim. Audycje są nieco ponad godzinne, śmieszne i niecenzuralne. Robimy prasówkę informacji ze świata, które są zbyt debilne, żeby dostać się do zwykłych wiadomości. Sugerowany wiek widzów ponad 15. Albo 18. Albo 25.

Z innych komiksowych wieści- jestem w trakcie rysowania albumu historyczno-biograficznego. To mój pierwszy większy komiks, który rysuję na zlecenie, także podzielę się info i grafikami jak już będzie blisko końca albo zostanie wydany.

Jak to się dzieje? Co się dzieje?

Na początku 2013 roku doszedłem do wniosku, że praca w biurze przy pracy nad cudzymi projektami po prostu mnie nie pociąga i po długiej batalii z urzędami udało mi się otrzymać dotację na zmianę Kokoartu z hobby w firmę. Od sierpnia 2013 robię na swoim, rysuję co chcę albo co powinienem i w zależności od proporcji jednego do drugiego klepię mniejszą lub większą biedę. Mimo to, wszystko idzie ku coraz lepszemu i kto wie, może w niedalekiej przyszłości będę w stanie utrzymać się wyłącznie z rysowania własnych komiksów/animacji/książek.

Marzenia to jedno, ale trzeba robić rzeczy. Jak mawia babcia Weatherwax: If you trust in yourself. . .and believe in your dreams. . .and follow your star. . . you’ll still get beaten by people who spent their time working hard and learning things and weren’t so lazy (Jeśli wierzysz w siebie,  marzenia i podążasz za własną gwiazdą, wciąż wyprzedzą cię ludzie, którzy w tym czasie pracowali i uczyli się, zamiast się opierdalać. W wolnym tłumaczeniu).

Co nadchodzi? Na pewno rychła zbiórka kasy na druk Kwarcowego Paciorka (już zaraz, przysięgam!). To mój pierwszy kickstarter i chcę się przygotować jak należy.
Poza tym chciałbym nieco ożywić tutejszego bloga. Przyzwyczajenie do twittera i facebooka kompletnie oduczyło mnie dłuższych form pisemnych a chciałbym m.in. polecić trochę książek, komiksów i innych tworów popkultury, które zrobiły na mnie wrażenie w 2013 (chociaż niekoniecznie powstały w 2013).

Siema!