Jest jeszcze dosyć wcześnie, ale mogę chyba konkretnie powiedzieć, że szykuję papierowe wydanie Kwarcowego Paciorka. Komiks będzie wydany w kolorze, w formacie nieco mniejszym niż a4 (ale większym niż a5) i będzie absolutnie zajebisty.

Pojawiły się pytania o wersję językową, w związku z czym powstała ankieta: http://www.polljunkie.com/poll/yzsiow/kwarcowy-paciorek-na-papierze
Wypełnienie ankiety bardzo by mi pomogło i ułatwi przygotowanie całego procesu.

Wydanie komiksu na papierze będzie ogromnym kosztem, dlatego środki na druk będę zbierał wcześniej poprzez jedną z polskich stron crowdfundingowych typu kickstarter- Polak Potrafi albo coś podobnego.
Taki serwis pozwala na zbiórkę kasy na określony cel i z określoną kwotą- jeśli kwota nie zostanie uzbierana, środki wracają do wszystkich, którzy wpłacili.
To oznacza, że oprócz kupienia samego komiksu, projekt będzie można wesprzeć także mniejszą kwotą i otrzymać w zamian np. wersję ebookową, paczkę tapet, szkic, takie rzeczy. Na pewno będą to fajne opcje.

Nie ma co ukrywać, że ponad 230 stron w kolorze będzie kosztowało dosyć sporo, ale rozmawiam z zaprzyjaźnionym wydawnictwem na temat współpracy, co powinno trochę obniżyć koszty.
Na pewno zależy mi, żeby komiks był tak tani, jak to możliwe, bez poświęcania jakości wydania.

/EDIT 1 – pojawiła się sugestia, żeby zrobić wersję PL drukowaną i ENG cyfrową. Spieszę poinformować, że oba języki będą dostępne w wersji cyfrowego ebooka, niezależnie od wyniku ankiety!

Na razie to tyle, pozdrawiam!

Koko