Ostatnio wszędzie można znaleźć rankingi i artykuły, a Motyw czasem nie pisze prawie o niczym innym niż tylko gry flashowe. Ja zapodam linki do kilku swoich ulubionych, bo dobro trzeba rozprowadzać. Niektóre mogą nie być flashowe, ale wszystkie odpalicie w przeglądarce.

Left 4k Dead – strzelanka, L4D w rzucie izometrycznym. Niby nic super ciekawego, a wciąga. Szukajcie czerwonych pomieszczeń, nie jak największej liczby fragów.

Mirror’s Edge 2d – akcja i parkour. godziny zarwałem przy pierwszej planszy, kiedy jeszcze gierka była wczesną betą. Teraz nie miałem czasu obczaić innych poziomów więcej niż raz, ale może być tylko lepiej 🙂

Ice Breaker – logiczna. Nieco prosta, ale naprawdę przyjemna gierka, w której obcinamy kawały lodu, żeby uwolnić wikingów. Przednia zabawa, super oprawa.

Dolphin Olympics – zręcznościówka. Skaczemy delfinem i robimy akrobacje. Nawet nie pytajcie, ile godzin przy tym spędziłem- zrozumiecie dlaczego, kiedy doskoczycie do pierwszej planety po księżycu.

Na razie tyle. Uwielbiam gry, które w mechanice wykorzystują fizykę – to otwiera gigantyczne możliwości powtarzania ich na wiele sposobów i wprowadza sporo losowości do rozgrywki. W miarę jak będę znajdował nowe, albo zapomniane gierki, temat będzie odświeżany. Pozdrawiam! 🙂